'Yarın, Yarın ve Yarın' Nasıl Sürpriz Çok Satanlar Oldu?

‘Yarın, Yarın ve Yarın’ Nasıl Sürpriz Çok Satanlar Oldu?

Her iki roman da 2005’te, Zevin 27 yaşındayken yayınlandı, ancak çok farklı yörüngeleri vardı. Eleştirmenler, Miramax Books’un bir yetişkin romanı olarak yayınladığı “Margarettown”u övdü, ancak Circana BookScan’e göre ticari olarak başarısız oldu ve yaklaşık 4.200 kopya sattı. Farrar, Straus ve Giroux’nun birkaç ay sonra yayınladığı bir genç yetişkin romanı “Başka Yerde” 350.000’den fazla kopya sattı.

Sonraki sekiz yıl boyunca Zevin çılgın bir hızla yazdı. Başka bir genç-yetişkin romanı ve fütüristik bir YA üçlemesi yayınladı ve mali borçlarla boğuşan bir aile hakkında başka bir edebi roman olan “İçinde Olduğumuz Delik” üzerinde yıllarını harcadı. Ancak hiçbir şey “Başka Yerde”nin ticari başarısıyla boy ölçüşemezdi.

Ardından, 2014 yılında Zevin, aşık olduğunda ufku genişleyen, dar zevke sahip huysuz bir kitapçı sahibini konu alan, edebi kültüre bir aşk mektubu olan “AJ Fikry’nin Öykülü Hayatı”nı yayınladı. Hala Zevin’i şaşırtan nedenlerle, Amerika Birleşik Devletleri’nde 850.000’den fazla ve dünya çapında dört milyondan fazla kopya satarak küresel bir gişe rekorları kıran oldu. 2022’de Zevin’in yazdığı ve yönetmenliğini ortağı Canosa’nın üstlendiği bir senaryoya dayanan uzun metrajlı bir filme uyarlandı.

Yine, Zevin’in çıkış anı gibi göründü ve yine başarı kısacık oldu. Üç yıl sonra, patronuyla ilişkisi olduğu için alenen utanan bir kongre stajyeri hakkında “Young Jane Young”ı yayınladığında, güçlü eleştiriler aldı ancak 10.000’den az ciltli kopya sattı.