Rick and Morty ortak yaratıcısı Justin Roiland, eski kız arkadaşına yönelik aile içi şiddetten yargılanmayı bekliyor

Rick and Morty ortak yaratıcısı Justin Roiland, eski kız arkadaşına yönelik aile içi şiddetten yargılanmayı bekliyor

Animasyon serisinin yaratıcılarından Justin Roiland Rick ve Morty ve iki baş karakterin seslerini veriyor, eski bir kız arkadaşına karşı ağır aile içi şiddet suçlamasıyla yargılanmayı bekliyor.

Associated Press’in Perşembe günü California, Orange County’deki savcılardan aldığı suç duyurusunda, 42 yaşındaki Roiland, o sırada birlikte yaşadığı kadına karşı tehdit, dolandırıcılık, şiddet veya aldatma yoluyla bedensel yaralama ve haksız yere hapis cezasına çarptırılmakla suçlandı. Kadının kimliği mahkeme belgelerinde belirtilmedi.

Roiland suçsuz olduğunu iddia etti.

İddia edilen olay Ocak 2020’de meydana geldi ve Roiland o yılın Mayıs ayında suçlandı, ancak görünüşe göre suçlamalar, davada bir duruşma öncesi duruşma yapıldığında NBC News Perşembe günü bildirene kadar medya kuruluşları tarafından fark edilmedi.

Roiland’ın avukatından ve yayınlanan Cartoon Network temsilcilerinden yorum isteyen e-postalar Rick ve Morty, hemen iade edilmedi. Roiland, Nisan ayında mahkemeye dönecek. Deneme tarihi belirlenmedi.

Roiland ve Dan Harmon, her ikisi de Roiland tarafından seslendirilen çılgın bir bilim adamı ve torunu hakkında animasyonlu bilimkurgu sitcom’u yarattı. Cartoon Network’te Adult Swim gece programlama bloğunun bir parçası olarak altı sezon yayınlandı ve yedinci sezon için yenilendi.