Kyrsten Sinema, Demokratların Senato'da işleri halletmesini zorlaştırmak istiyor

Kyrsten Sinema, Demokratların Senato’da işleri halletmesini zorlaştırmak istiyor

Kyrsten Sinema bir lokantada kırmızı bir bluz içinde. Fotoğraf: Kampanya web sitesi

Biseksüel Senatör Kyrsten Sinema (D-AZ) geçtiğimiz günlerde Senato’nun yürütme ve yargı adaylarını onaylamak için 60 oy barajını eski durumuna getirmesi gerektiğine olan inancını dile getirdi.

Sinema, Louisville Üniversitesi’ndeki bir Soru-Cevap sırasında “Sadece 60 oy barajına bağlı değilim” dedi. “İnanılmaz derecede popüler olmayan bir görüşüm var. Aslında, zaten elenmiş olan alanlar için 60 oy barajını geri getirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Onu restore etmeliyiz.”

Devam etti, “Herkes bundan hoşlanmaz çünkü yargıçları onaylamamızı ve her yönetimde yönetici atamalarını onaylamamızı zorlaştırır, ancak inanıyorum ki onu geri yüklersek, daha fazlasını göreceğimize inanıyorum. yönetimimizin tüm bölümlerindeki bu orta yol, atalarımızın amaçladığına inanıyorum.”

Sinema, Senato’dan herhangi bir yasayı geçirmek için 60 oyu etkili bir şekilde sağlayan kural olan filibuster’ın reformunun sesli bir muhalifi oldu. Onun muhalefeti, Senatör Joe Manchin’in (D-WV) muhalefetiyle birlikte, iki oy hakkı yasası ve Eşitlik Yasası da dahil olmak üzere büyük Demokratik mevzuatın duraksayan ilerlemesine katkıda bulundu.

“Birleşik Devletler Senatosu’ndaki bir azınlığın üyesi olarak sinir bozucu ve çoğunlukta eşit derecede sinir bozucu olsa da, çünkü ilerlemek için 60 oya sahip olmanız gerekiyor, bu hayal kırıklığı yalnızca istediğinizi elde edememenin kısa vadeli endişesini temsil ediyor. “dedi Sinema, soru-cevap sırasında. “Şu anda istediğimiz her şeyi almamalıyız çünkü daha sonra, daha soğuk bir şekilde düşününce, muhtemelen çok ileri gittiğini anlıyorsunuz.”

Ayrıca Senato onaylarını daha da zorlaştırmak istiyor gibi görünüyor.

Göreve geldiğinden beri Sinema, Biden’ın gündemini engellemeye yönelik sürekli çabalarıyla birçoklarını hayal kırıklığına uğrattı. Düzenbaz reformu desteklemeyi reddetmenin yanı sıra, Build Back Better planına katılmayacaktı.

Demokratların gündemini engellemesine rağmen, başka bir yerde de destek görmedi. Arizona seçmenleri arasında yakın zamanda yapılan bir anket, Demokratların, Cumhuriyetçilerin ve Bağımsızların yaklaşık aynı yüzdesinin onu olumsuz bulduğunu ortaya koydu.