COVID-19: Hong Kong Otel Karantinasını Sona Erdi

Hong Kong yetkilileri, hükümetin küresel bir finans merkezi olarak yıpranmış imajını onarmaya çalıştığı için Cuma günü gelen yolcular için otel karantinasının sona erdiğini duyurdu.

26 Eylül’den itibaren ziyaretçiler ve geri dönen sakinler, belirlenmiş bir otelde tecrit edilmek zorunda kalmayacak. Ofislere gitmelerine ve toplu taşıma araçlarını kullanmalarına izin verilecek ancak şehirdeki ilk üç gün boyunca restoran ve barları ziyaret etmelerine izin verilmeyecek.

Bir hafta boyunca her gün Hızlı Antijen Testleri (RAT) istenecek ve sonuçlar bir hükümet web sitesine yüklenecektir. Gezginler ayrıca varışta ve varışlarından sonraki ikinci, dördüncü ve altıncı günlerde lisanslı test tesislerinde PCR testleri yapmak zorunda kalacaklar.

Devamını oku: İş Seyahatinin Şu Anda Buna Değer olup olmadığına Nasıl Karar Verilir?

Çin bölgesinin üst düzey yetkilisi John Lee, değişiklikleri açıklayan bir basın toplantısında, “Riskleri dengelerken toplumumuza en büyük ekonomik ivmeyi vermeliyiz” dedi.

Şehir, gelen yolcular için karantinanın hala gerekli olduğu dünyadaki son yerlerden biri ve hükümet, iş sektöründen açılmak için yoğun bir baskıyla karşı karşıya kaldı.

Hong Kong’un CEO’su John Lee, ayrıldı ve diğer yetkililer, 23 Eylül 2022 Cuma günü Hong Kong, Çin’deki otel karantinasının sona erdiğini duyurmak için bir basın toplantısına geldiler.

Getty Images aracılığıyla Chan Long Hei/Bloomberg

Hareket, Kasım ayı başlarında Hong Kong merkez bankasının ev sahipliğinde, kentin yeniden canlanmasına işaret etmesini umduğu bir finans konferansından önce geldi. Bazı Wall Street kodamanları, katılımlarının Hong Kong’un otel karantinasını sona erdirmesine bağlı olacağını belirtmişti. (“Asya’daki en büyük teknoloji toplantısı” olarak faturalandırılan RISE Konferansı da dahil olmak üzere, 2023 için birçok önemli etkinlik zaten ertelendi veya iptal edildi.)

Gezginlerin pandemi sırasında zaman zaman 21 güne kadar kendi kendini finanse eden otel karantinasına girmeleri istendi. Geçen ay, bir otelde süre üç güne düşürüldü ve ardından dört gün evde tıbbi gözetim yapıldı.

Devamını oku: Asya’nın Turistik Destinasyonları Hayata Dönmek İçin Mücadele Ediyor

Otel karantinasının sona ermesinin yaygın yerel rahatlama ile karşılanması bekleniyor. Hong Kong ekonomisi ikinci çeyrekte durgunluğa girdi ve pandemi kısıtlamaları şehrin en büyük işverenlerinden bazılarının karlarını düşürdü.

KKD'deki bir çalışan, 27 Eylül 2021'de Hong Kong'daki bir karantina otelinin odalarının girişine yemek tepsileri yerleştiriyor (Olivier CHOUCHANA/Gamma-Rapho, Getty Images aracılığıyla)

KKD çalışanı 27 Eylül 2021’de Hong Kong’daki bir karantina otelinin odalarının girişine yemek tepsileri yerleştiriyor

Getty Images aracılığıyla Olivier CHOUCHANA/Gama-Rapho

Londra düşünce kuruluşu Z/Yen ve Çin Kalkınma Enstitüsü tarafından derlenen yeni bir rapora göre, zorlu COVID rejimi ve bir yetenek göçü, şehrin Singapur tarafından Asya’nın en büyük finans merkezi olmaktan çıkarılması anlamına geliyor.

Şehrin amiral gemisi Cathy Pacific’in web sitesi, Cuma öğleden sonra gelen haberler üzerine trafikte bir artış gördü. Yerel saatle 16:30’da, web sitesine erişmek için beş dakikalık bir bekleme oldu. Ancak son değişiklikler, özellikle Singapur ve Tayland gibi bölgedeki diğer destinasyonlar COVID-19 kısıtlamalarını tamamen ortadan kaldırdığında, iş amaçlı seyahat edenleri veya turistleri geri çekmek için yeterli olmayabilir.

Ziyaretçiler geleneksel olarak Hong Kong’u hızlı bir şehir molası olarak gördüler. 2019’da ortalama kalış süresi sadece 3,3 geceydi. Bir dizi zorlu testle karşı karşıya kalırken, yolculuklarının çoğunda şehrin efsanevi yemek ve gece hayatının tadını çıkaramazlarsa, kaçının geri döneceği belli değil.

Devamını oku: Seyahat Sırasında COVID-19 Testiniz Pozitifse Ne Yapmalısınız?

Buna karşılık Singapur, Mart ayında aşıları tam olan yolculara yeniden açıldı ve 2 Ekim’deki Formula 1 Grand Prix’sinde çok az kısıtlamayla yüz binlerce insanı ağırlamaya hazırlanıyor.

Neredeyse her yerde, hatta dışarıda bile zorunlu maske takılması ve hemen hemen her yere girmek için gerekli olan bir hükümet takip ve izleme uygulaması dahil olmak üzere diğer pandemik kontrol önlemlerinin yürürlükte kalacağı görülüyor. Şu anda bir bara veya gece kulübüne girmek isteyen herkesten hızlı testler isteniyor.

Şehrin sağlık şefi Lo Chung-mau Cuma günü yaptığı açıklamada, bir yolcunun testi pozitif çıkarsa, yolcuların hangi konumda tecrit edileceklerini seçip seçemeyeceklerini belirtmeden ya evde, otellerde ya da sosyal tesislerde tecrit edileceklerini söyledi. .

Daha önce radyoda konuşan Hong Kong Üniversitesi Mikrobiyoloji Bölümü’nde klinik doçent olan Dr Ho Pak-leung, şehrin gelen gelenlere yönelik tüm karantina ve gözetim kısıtlamalarını kaldırması gerektiğini söyledi.

TIME’dan Daha Fazla Okunması Gereken Hikaye


yaz Amy Gunia, amy.gunia@time.com adresinde.

Related Posts

Hailey Bieber'ın Brownie Sırlı Dudak Trendi Tahsis Ediliyor

Hailey Bieber’ın Brownie Sırlı Dudak Trendi Tahsis Ediliyor

Hailey Bieber, 90’lı yıllardan bu yana Latinler ve Siyah ve kahverengi kadınlar tarafından tercih edilen bir makyaj tekniğini benimsediği için “kek camlı dudaklar” hakkında yaptığı bir TikTok…

Işıklar söndü, ısıtıcılar kapandı: Avrupalılar, Rusya doğalgazı kapattıktan sonra kış enerji krizine hazırlanıyor

Işıklar söndü, ısıtıcılar kapandı: Avrupalılar, Rusya doğalgazı kapattıktan sonra kış enerji krizine hazırlanıyor

Avrupa bir enerji krizinin sancılarıyla kışa girerken, ofisler daha da soğuyor. Heykeller ve tarihi binalar kararıyor. Fırınlarını ısıtmaya gücü yetmeyen fırıncılar vazgeçmekten bahsediyor, meyve ve sebze yetiştiricileri…

Rus askeri işe alım görevlisi, çağrı üzerine protestolar devam ederken askere alma ofisinde vuruldu

Rus askeri işe alım görevlisi, çağrı üzerine protestolar devam ederken askere alma ofisinde vuruldu

Genç bir adam, Pazartesi günü Sibirya’daki bir askere alma ofisinde bir Rus subayını yakın mesafeden vurdu. Çekimler, askere alma ofislerine yapılan dağınık kundaklama saldırılarının ve Rus şehirlerinde…

Avukat, İtalya'nın ayrı erkek ve kadın oylama hatları için dava açacağını söyledi

Avukat, İtalya’nın ayrı erkek ve kadın oylama hatları için dava açacağını söyledi

İtalya’da bir avukat, ülkenin nadiren kullanılan cinsiyete dayalı oylama sistemi hakkında konuşuyor. İtalya’da dün yapılan ve aşırı sağcı Başbakan Giorgia Meloni’nin seçilmesiyle sonuçlanan seçimlerin ardından avukat ve…

Kyrsten Sinema, Demokratların Senato'da işleri halletmesini zorlaştırmak istiyor

Kyrsten Sinema, Demokratların Senato’da işleri halletmesini zorlaştırmak istiyor

Kyrsten Sinema bir lokantada kırmızı bir bluz içinde. Fotoğraf: Kampanya web sitesi Biseksüel Senatör Kyrsten Sinema (D-AZ) geçtiğimiz günlerde Senato’nun yürütme ve yargı adaylarını onaylamak için 60…

BA.2.75.2 Varyant: 'Centaurus' Aşıları Hakkında Bildiklerimiz

BA.2.75.2 Varyant: ‘Centaurus’ Aşıları Hakkında Bildiklerimiz

SCOVID-19 pandemisi başladığından beri sağlık yetkilileri, virüsü kontrol etmenin önündeki en büyük engelin, virüsün her zamankinden daha bulaşıcı ve tehlikeli biçimlere dönüşme yeteneği olacağı konusunda uyardılar. Alarmları…

bonus veren siteler grandpashabet bahislion imajbet pashagaming reklam ajansı burs özel okul hd film mertcan ermiş livinginatiny.com livinginacontainer.com 1xbet